גיבוי בענן או גיבוי בשרת? מה כדאי?

גיבוי בענן או גיבוי בשרת? מה כדאי?

האם העסק שלכם מחזיק מקורות מידע רגישים במיוחד? מתלבטים בין גיבוי בענן לבין גיבוי שרת מקומי? בעקבות סקר שנערך בשנת 2020 התגלה כי עד סוף שנה זו נוכח עומסי העבודה ארבעים אחוז מבין עסקי SMB והעסקים הגדולים ינטשו את האחסון המקומי (שרת) לטובת גיבוי בענן ואילו עשרים אחוז ישלבו בין שתי האפשרויות. 

אז מדוע עסקי SMB ועסקים גדולים בוחרים בגיבוי על גבי ענן? זה אולי פתרון מעולה ועדיין, חשוב לזכור שכמו בכל דבר, גם כאן יש יתרונות וחסרונות שעליהם בדיוק רצינו לדבר אתכם במאמר הבא. 

גיבוי שרתים מקומיים – בואו נדבר על החיסרון 

כשמדברים על גיבוי שרתים מדברים על המצאות כל המידע על גבי שרת פנימי של החברה – כאמור תחת תשתית הארגון עצמו. 

במקרה שבו מתבצע הגיבוי בצורה מקומית כל משימות ניהול המידע ואחסונו תחולנה על צוות העובדים לרבות מנהל הIT שיספק את כל השירותים הפנימיים. 

אחסון וגיבוי הנתונים על גבי ענן ייעשה על ידי ספק חיצוני שישתתף בכל ענייני הרכש מהתקנה ועד לתחזוקה השוטפת. 

אם העניין הכספי הוא זה שמוביל אתכם, אז הנה כמה דברים שכדאי לכם לקרוא על אודות השרת המקומי. אם תבחרו בו, יידרש מכם להביא בחשבון את עניין ההוצאות של החומרה, התקנה והרישוי.

במצב הזה, בין כך ובין כך ובמוקדם או מאוחר יידרש מכם להשתמש גם בגורם חיצוני וזאת במטרה לממן את מקורות האירוח ומציאת שטח נוסף להטמנת השרתים בו. 

יש לכם תקלת חומרה? גם כאן יידרש מכם להוציא לא מעט על כך והנה לפניכם חסרון אחד מיני חסרונות רבים שחשוב לדבר עליהם לפני שעושים את הבחירה הנכונה. 

אילו יתרונות יש בבחירת גיבוי על ענן? 

שלא בדומה אחסון על גבי שרת מקומי, באחסון המושתת על גבי ענן יש לא מעט יתרונות ששווה בהחלט לדבר עליהם ואחד מהם הוא העניין הכלכלי. 

מבין כל היתרונות תמשיך ויככב עניין העלות כך שכל מה שנדרש זה לממן את דמי המנוי החודשיים וליהנות משירות, מהתחזוקה לרבות תוכנות מעודכנות, תמיכה ואבטחה. 

כמו כן, כאן לא נדרש מכם לחפש או לממן חדר או משרד גדול להטמנת השרתים, לא כשיש לכם גיבוי על גבי ענן המאפשר לכם שטח אסון מכובד ביותר ולצידו אבטחה משופרת ויכולת עבודה באפס תקלות ומקסימום נגישות. 

בהיבט של אבטחה מפני איומים כאלה ואחרים קיימת לעיתים תחושה כי השרת המקומי שנמצא בקרבת הארגון נחשב מוגן יותר, אך לא תמיד נכון מכיוון שזה מצריך מבעלי השליטה להיות "כל הזמן עם היד על הדופק" – דבר שלא תמיד מתאפשר נוכח ריבוי המטלות.

מה הפתרון לכך? שוב אנו חוזרים אל אחסון חיצוני ומינימום תקריות אבטחה, הכול בזכות ענן חכם שיודע לפלס גישה נכונה ובטוחה לכל דבר, ניטור איומים באופן שוטף, הצפנת נתונים, אבטחה והגנה על הרשת, על האפליקציות ובו זמנית זיהוי פעולות חשודות בזמן אמת – הכול בתקציב שווה לכל כיס. 

 

מאמרים מומלצים


למה כל ארגון צריך שירותי ענן?

העידן המתקדם מביא איתו בשורה חיובית אך לעיתים גם שלילית ונוכח המתקפות ועומס העבודה מסתמן

עסק קטן? מדריך לבחירת שירותי ענן

יותר ויותר עסקים גדולים, בינוניים וקטנים שואפים לרמת אחסון גבוהה וכן רמת אבטחה ללא פשרות

היתרונות הבולטים של תמיכת IT

הקדמה והטכנולוגיה מביאים אין ספור שינויים ושיפורים בתחום התעסוקה אך בו זמנית "כשהנאה מקיים" הוא

whatsup-img